Wystawy XVI Jesienna Krajowa Wystawa Psów Rasowych


Galeria

Relacja z wystawy

Słupsk - miastem przyjaznym psom.

Jesienna Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Słupsku 5 września 2015 roku przywitała wszystkich piękną słoneczną pogodą .Dzięki gościnności Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji spotkaliśmy się w wyjątkowym mieście nad Bałtykiem. Słupsk gościł nasze psy przez wiele lat. Po kilkuletniej przerwie wróciliśmy na teren SOSiR w nadziei, że wszyscy, zarówno wystawcy jak i zwiedzający będą spędzą tu niezapomniane chwile.

Cieszymy się z przychylności władz miasta w osobie Pana Prezydenta Roberta Biedronia, który uczynił nam zaszczyt i przyjął Honorowy Patronat nad wystawą. Punktualnie o 10:oo Pan Prezydent przybył na teren wystawy by uroczyście ją otworzyć. Po otwarciu znalazł czas by odwiedzić wszystkie ringi na których odbywały się oceny. Zauroczony był mnogością ras oraz ilością psów, które zjechały do Słupska z Polski, Niemiec, Szwecji, Dani, Rosji oraz Tajwanu. Rozmawiał z każdym kto miał na to ochotę oraz pozował z wystawcami do zdjęć. My uzyskaliśmy obietnicę pomocy przy organizacji przyszłorocznej wystawy, być może częściowo zorganizowanej w hali. Pan Prezydent ufundował puchar dla Najpiękniejszego Psa Oddziału w Słupsku - GRAND PRIX 2015. Obecność Pan Prezydenta spowodowała, iż atmosfera wystawy pomimo przelotnych opadów deszczu i wiatru była nadzwyczaj sympatyczna. Wystawcy byli zadowoleni z organizacji wystawy, ocen sędziów, pucharów i nagród, które ufundowali sponsorzy. W momencie rozpoczęcia finałów świeciło już tylko słońce i tak pozostało do końca wystawy.

Najpiękniejszym Psem Wystawy w oczach sędziego Piotra Króla został przepiękny maltańczyk Champion Polski - POWER PLAY Foruss (FCI) w rękach Sabiny Pierzchała,drugie miejsce zajął szpic miniaturowy pomeranian Mł.Ch.PL - AMBER LION AMAZING BREATH OF ROCK"N ROLL - własność Wioletty Koślickiej-Depta, trzecie miejsce zajął jack russell terrier - BENJAMIN Jack"s Town - własność Krystyny Grzegorzewicz, czwarte miejsce jamnik krótkowłosy standardowy - GEORGIA Canis Venator - własność Marlena i Andrzej Jakubowscy.

Najliczniej reprezentowane juniory oceniał sędzi Andrzej Szutkiewicz. Uznał, że Najpiękniejszym Juniorem zostanie pełen energii seter irlandzki - SURPRISE IN LOVE z Arislandu FCI znajdujący się w rękach Anny Zwierełło, na drugie miejsce postawiono mopsa - SINGULAR SENSATION PG z Mostowego Sadu FCI - Elżbiety Nawrockiej, trzecie miejsce zajął sznaucer miniaturowy czarno-srebrny - Whisper of Wind(FCI) E-SPECIALLY własność Elżbiety Pietrzak, czwarte miejsce zajął jamnik krótkowłosy standardowy - GEORGIA Canis Venator w rekach Marleny i Andrzeja Jakubowskich.

Miłym akcentem wystawy było wyróżnienie długoletnich hodowców psów rasowych, osiągających doskonałe wyniki wystawowe i hodowlane. Popularyzujących już od ponad 20 lat psa rasowego w Polsce oraz za granicą biorąc udział w wystawach Światowych i Europejskich osiągając na nich miejsca lokatowe.

Srebrną Odznakę Honorową związku otrzymały hodowczynie:Paulina Skrobiszewska, Ewa Tokoń i Grażyna Zapletal. Brązową Odznakę Honorową otrzymał Jarosław Rus. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wystawowych i hodowlanych. Odznaki wręczyła pani Elżbieta Augustyniak - Wice przewodnicząca Zarządu Głównego ZkwP.

Miła i serdeczna atmosfera towarzyszyła wystawie do końca. Nam organizatorom wystawy miło było gościć w Słupsku wspaniałych gości, wystawców, sędziów oraz sympatyków kynologii. Mam nadzieję, że przyszłoroczna Wystawa Psów Rasowych dostarczy Państwu wielu wspaniałych wrażeń. Zatem zapraszam do Słupska.

Bożena Więckowska-Sieńko
zdjęcia: Eugeniusz Fabisia

Kontakt z nami


Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Słupsku

76-200 Słupsk, ul. Tuwima 23/9 Biuro czynne:
wtorek: 16:30 - 19:00
piątek: 16:30 - 19:00

tel. kom.: 602 797 353

e-mail: info@zkwp.eslupsk.pl

PKO BP I O/Słupsk: 49 1020 4649 0000 7702 0065 8914

Komunikaty ZKWP